رونی کلمن، پادشاه بدنسازی

رونی کلمن یکی از بدنسازهای حرفه‌ای در 1998 به حرفهٔ بدنسازی وارد شد. رونی کلمن در آخرین ماه‌های 30 سالگی‌اش به ورزش علاقه‌مند شد. تاریخچه زندگی رونی کلمن بسیار عجیب است. به نظر می‌رسد که هر بدنسازی باید با این تاریخچه عجیب زندگی رونی کلمن آشنا شود. لایف استایل یا رژیم غذایی رونی کلمن شاید خیلی عجیب به نظر نرسد؛ اما می‌توان اتفاقات ناهنجار زندگی او را مطالعه کرد. رونی کلمن در رشته حسابداری تحصیل کرده بود و کسی فکر نمی‌کرد که او روزی به عنوان قهرمان و پادشاه بدنسازی شناخته شود. در دویتنس به بررسی و معرفی بدنساز های متعددی پرداخته ایم که می توانید به مطالعه هر یک بپردازید.

رونی کلمن کیست و معروفیت او از کجاست؟

رونی کلمن با اینکه در دهه سوم زندگی خود، به بدنسازی روی آورد؛ اما مدال و قهرمانی‌های زیادی را از آن خود کرده است. با شروع دیرهنگام رونی کلمن کسی گمان نمی‌کرد که روزی صاحب مدال‌های متعدد شود. با این حال رونی کلمن طرف‌داران زیادی دارد. حتی می‌توان گفت به قدری صاحب مدال‌های بدنسازی شده است که در خانه او، جا برای مدال‌ها نیست. قطعاً کمک گرفتن و تقلید کردن از لایف استایل، رژیم غذایی یا انواع ورزش هایی که توسط این قهرمان بدنسازی استفاده شده است، می‌تواند برای شما کارساز باشد. البته هر شخصی ممکن است از لحاظ بدنی با دیگری متفاوت باشد. در این راستا نظر کارشناس‌های دویتنس به این منظور نیست که به انجام روتین سبک زندگی دقیق رونی کلمن بپردازید؛ بلکه در روتین خود به نکات استفاده شده در لایف استایل رونی کلمن توجه کنید.

مشخصات بدنی و ظاهری رونی کلمن

رونی کلمن در سال 1964 به دنیا آمده و محل تولد آن در بسترپ است. با ارزش ترین قهرمانی رونی کلمن در مستر المپیا IFBB بوده است. رونی کلمن در وزن کشی رقابتی در رده 143 تا 145 کیلوگرم شرکت کرده است. قد او حدود 180 سانتی متر بوده و بازوانی به اندازه 61 سانتی متر دارد. اگر علاقه‌مند به دیگر مشخصات رونی کلمن دارید، در این بخش به صورت تیتروار پیاده کرده‌ایم.

وزن: 130 تا 136 کیلوگرم

قد: 180 سانتی متر

دورسینه: 150 سانتی متر

دور کمر: 91 سانتی متر

دور ران پا: 91 سانتی متر

دور بازو: 61 سانتی متر

شروع بدنسازی حرفه‌ای رونی

گفته شده که رونی کلمن یکی از مسیحی‌های پایبند بوده است. او در سال 1998 با مربی فرانسوی خود به نام کریستین آچار آشنا می‌شود. ازدواج اول رونی کلمن، دوام چندانی نداشت و کار به جدایی کشید. در سال 2016، او با یک مربی دیگر به نام سوزان ویلیامسون آشنا شد که ثمره عشق دوباره رونی کلمن، 4 فرزند بود.

جالب است بدانید که رونی کلمن در پیتزا فروشی فعالیت می‌کرد و پس از تغییر شغل‌های مختلف، افسر پلیس تگزاس شد. او به پیشنهاد یکی از همکاران خود، باشگاه بدنسازی را شروع کرد. باشگاهی که رونی در آن عضو شد، یک باشگاه آماتور بود که نام آن برایان دابسون است. در همین حین برایان دابسون پیشنهادی فوق‌العاده به رونی کلمن داد. برایان مربی گری رونی را برای رقابت های مستر تگزاس بر عهده گرفت و در عوض این کار، عضویت دائم العمر باشگاه را از آن او کرد. رونی کلمن در مسابقه رقابت های مستر تگزاس نفر اول در دو رشته اورال و وزن سنگین شد که موفقیت بزرگی برای او بود. نکته قابل حیرت در مسابقه تگزاس این بود که رونی کلمن توانسته بود مربی خود را هم شکست دهد. این نقطه آغاز رونی کلمن در دنیای بدنسازی حرفه‌ای بود.

رژیم غذایی رونی کلمن

هر شخص قبل از شروع فعالیت بدنسازی خود، شامل یکی از انواع تیپ های بدنی است که بنا به تیپ بدنی حال حاضر، برنامه های ورزشی و غذایی برای او چیده می شود. شاید حتی برخی از افراد، نیاز به ماساژ های مختلفی مانند ماساژ با روغن یا ماساژ با سنگ در طول فعالیت بدنسازی خود داشته باشند. رژیم غذایی رونی کلمن یکی از مهم‌ترین بخش های بدنسازی او بود. برنامه غذایی رونی توسط یک کارشناس حرفه‌ای نوشته شده و بسیار دقیق و حساب شده بود. رونی کلمن روزانه 6 وعده غذایی برای خود اختصاص داده بود. وعده‌های غذایی رونی کلمن از ساعت 10 صبح شروع و تا 1:30 بامداد ادامه داشت. به طور تقریبی باید روزانه 5500 کیلو کالری دریافت می‌کرد. این 5500 کالری شامل بخش های مختلفی از هرم غذایی است که شامل 600 گرم پروتئین، 475 گرم کربوهیدرات، 150 گرم چربی و … بود. یکی از مهم ترین اصولی که در سبک زندگی خود معتقد بوده و عمل می‌کرد، پایبند بودن به اصول رژیم غذایی بود. برنامه غذایی رونی کلمن نباید ذره‌ای تغییر پیدا می‌کرد. رونی کلمن در رابطه با رژیم غذایی خود گفته است که شاید خوردن این حجم از غذا برای دیگران سخت باشد، اما من دیگر به شش وعده غذایی عادت کرده‌ام.

استفاده از مکمل های ورزشی در برنامه غذایی بدنساز های حرفه ای قطعا وجود دارد. مکمل ورزشی آمینواسید، مکمل ورزشی کازئین یا مکمل ورزشی کربوهیدرات از سری مکمل های پراستفاده تر هستند.

تمرین‌های ورزشی رونی کلمن

انواع ورزش‌هایی که توسط رونی کلمن انجام می‌شود بسیار مختلف است. شاید جالب باشد که در رابطه با تمرینات رونی کلمن کمی بیشتر بدانید. همان‌طور که می‌دانید تمرینات ورزشی به بخش‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شود. تمرینات ورزشی پا رونی کلمن بسیار حیرت انگیز بود؛ به طوری که او پرس پا را 1000 کیلوگرم می‌زد. البته حرکاتی مانند اسکوات هالتر را با 450 کیلوگرم هم زده است. لایف استایل تمرین‌های ورزشی رونی کلمن حدود 5 روز در هفته بود و دو روز آخر هفته مختص به ریکاوری و استراحت کردن عضلات او بود.

در صورتی که نیاز به مشاوره آنلاین و رایگان ورزشی توسط کارشناس های دویتنس دارید، می توانید با ما تماس بگیرید.

Rate this post
مقالات مرتبط بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents