تشخیص اصل بودن بسته بندی محصولات نیروزای بدن سازی

توانایی تشخیص اصل از تقلبی بودن بسته بندی محصولات نیروزا و مکمل‌های ورزشی برای ورزشکاران و کسانیکه که لایف استایل ورزشی دارند ازاهمیت زیادی برخوردار است زیرا این محصولات مستقیما بر روی سلامت آن‌ها اثر می‌گذارد. در زمان خرید این مکمل‌ها باید به فاکتورهایی چون کیفیت چاپ لوگو، کنترل نوشته‌ها و مشخصات ظاهری بسته بندی برای تشخیص اصالت کالا توجه کرد.

بسته بندی محصولات نیروزای بدنسازی دارای ویژگی‌ها و موارد مختلفی است که هر بسته وابسته به نوع محصول روش تشخیص متفاوت برای اصل بودن و تقلبی بودن دارد. در این مقاله مجله دویتنس قصد داریم در رابطه با روش اصل بودن طراحی بسته‌بندی تمامی محصولات بدن سازی اشاره کنیم.

البته به منظور درک بهتر روش‌های تشخیص اصل بودن پکیجینگ و انتخاب بهترین شرکت طراحی گرافیک و بسته‌بندی انواع مکمل های بدنسازی مثل مکمل ورزشی کراتین، قبل از هر چیزی به بررسی موضوعاتی همچون اهمیت تشخیص بسته بندی اصلی از تقلبی و استانداردهای طراحی بسته‌بندی مکمل‌های ورزشی می‌پردازیم.

چرا تشخیص اصالت کالا و اصل بودن بسته بندی هنگام خرید محصولات بدنسازی اهمیت دارد؟

مصرف مکمل های بدنسازی تقلبی سبب بروز عوارض جبران‌ناپذیری همچون مشکلات کلیوی، اختلال در دستگاه گوارش، آسیب به کبد، حمله قلبی، مسمومیت و… می‌شود. در نتیجه تشخیص اصالت کالا و تشخیص بسته بندی اصلی از تقلبی بسیار مهم است و مصرف‌کنندگان انواع مکمل های بدنسازی و کسانیکه لایف استایل ورزشی خاصی دارند هنگام خرید باید از اصالت کالا مطمئن شوند. برای تشخیص اصل بودن محصولات نیروزا و مکمل های بدنسازی، راه‌های زیادی وجود دارد که یکی از آن‌ها توجه به طراحی پکیجینگ مکمل‌ها است.

در همین راستا، در بخش‌های بعدی این مطلب، قصد داریم قوانین بسته‌بندی مکمل های بدنسازی و نحوه تشخیص بسته بندی اصلی از تقلبی را بررسی کنیم.

بسته بندی اصیل محصولات نیروزای بدن سازی

اصول و استانداردهای طراحی و چاپ بسته بندی انواع مکمل های بدنسازی

 1. طراحی بسته‌بندی انواع مکمل مانند مکمل ورزشی کربوهیدارت، چربی سوز و عضله ساز یا قرص افزایش قدرت بدنی باید کاملا منحصر‌به‌فرد باشد و از طرح سایر شرکت‌ها کپی‌برداری نشده باشد.
 2. طرح پکیجینگ مکمل باید جذاب و چشم‌نواز باشد.
 3. برای طراحی و چاپ پکیجینگ انواع مکمل های بدنسازی باید از دستگاه‌های مدرن که مناسب بسته‌بندی مکمل‌ها است، استفاده کرد. این وظیفه بر عهده شرکت‌های برتر چاپ و بسته بندی است.
 4. مواد اولیه پکیجینگ مانند مقوا و کاغذ، باید کاملا مرغوب و با‌کیفیت باشند طوریکه بسته بندی مقوایی در برابر عوامل بیرونی مقاوم باشد.
 5. بسته‌بندی مکمل باید به نحوی طراحی شده باشد که درب آن به آسانی باز و بسته شود.
 6. نوشته ها و فونت بسته‌بندی مکمل های بدنسازی باید کاملا خوانا و واضح باشند.
 7. تصویرسازی بسته‌بندی محصولات نیروزا باید متناسب با کاربرد یا خواص مکمل باشند.
 8. کلیه اطلاعات مربوط به مکمل باید بدون غلط املایی بر روی پکیجینگ درج شوند.
 9. چاپ طراحی لوگو و هولوگرام محصول نیز باید دقت و ظرافت صورت گیرد.
 10. اطلاعات مکمل مانند تاریخ تولید و انقضا، ترکیبات، عوارض و موانع مصرف نیز باید کاملا صحیح بر روی پکیجینگ درج شوند.

نحوه تشخیص بسته بندی اصلی از تقلبی

معمولا تشخیص اصالت کالا و اصل بودن پکیجینگ مکمل های بدنسازی فرایند سخت و پیچیده‌ای نیست. بلکه با بررسی نکات زیر می‌توان از اصل بودن بسته بندی قرص عضله ساز یا آل کارنیتین بدنسازی اطمینان حاصل پیدا کرد.

بسته بندی با اصالت مکمل های ورزشی

کنترل‌ مشخصات ظاهری بسته بندی مکمل‌ها برای اطمینان از اصالت

اولین راه برای تشخیص بسته بندی اصلی بررسی علائم طراحی بسته بندی است. به همین منظور پیش از خرید محصولات بدنسازی باید به سایت شرکت سازنده مکمل مراجعه کنید یا کاتالوگ محصولات را از مراکز معتبر تهیه نمایید تا بدانید بسته بندی اصلی محصول از نظر سایز و رنگ چه ویژگی‌هایی دارد. در صورتی که بسته بندی مکمل از نظر مشخصات ظاهری با محصول اصلی تفاوت داشته باشد، بدون شک بسته بندی آن فیک و تقلبی است و توسط افراد غیر‌متخصص طراحی و چاپ شده است.

تشخیص اصلی بودن مکمل‌های بدنسازی با بررسی کیفیت جنس درپوش

بررسی کیفیت درپوش قوطی قرص عضله ساز و کراتین بدنسازی نیز یکی از روش‌های تشخیص اصل بودن بسته بندی مکمل های بدنسازی محسوب می‌شود. در واقع اگر بسته بندی کالا توسط یک شرکت حرفه‌ای مانند سلام گرافیک صورت گرفته باشد؛ جنس درپوش قوطی از جنس پد پنبه‌ای مرغوب است. اما چنانچه بسته بندی یک محصول تقلبی یا فیک باشد، درپوش قرص از مقواهای بدون کیفیت و نا‌مرغوب ساخته شده است. درپوش مکمل‌ها نباید بی‌کیفیت و آویزان باشد و بر روی در پوش نام برند مکمل ذکر شده باشد.

همچنین در بسته بندی اصلی داروهای بدنسازی و مکمل‌های ورزشی، زیر قسمت پد پنبه‌ای یک لایه ورق آلومینیومی وجود دارد که کاملا فیت محصول است و به تمیزی برش خورده است. در صورتی که بسته بندی‌ محصولات نیروزای بدنسازی تقلبی فاقد این لایه آلومینیومی هستند.

پد اورجینال ساختاری شبکه‌ای مانند دارد اما در مکمل‌های تقلبی از مقوا برای قسمت داخلی در مکمل تقلبی استفاده شده است.

کنترل اورجینال بودن بسته بندی مکمل‌های نیروزا با بررسی نوشته‌ها و کدهای روی بسته بندی

معمولا بر روی بسته بندی اصلی مکمل‌ها اطلاعاتی همچون دستور مصرف، ترکیبات دارویی، توصیه‌های پزشک، ویژگی‌های دارو، اثرهای جانبی احتمالی، برچسب اصالت، بارکد،‌ وزن، تعداد، قیمت، تاریخ تولید و انقضا و… در طراحی لیبل بسته بندی درج می‌شود. اما در بسته‌بندی‌های تقلبی این اطلاعات به صورت صحیح و کامل وجود ندارد بلکه اطلاعات ناقصی از مکمل بر روی بسته‌بندی درج شده است. برای تشخیص مکمل اصل حتما این نوشته‌ها و کدها را بررسی نمایید.

 تشخیص مکمل و کراتین اصل از قلبی با کنترل هولوگرام

به تمام افرادی که قصد خرید بهترین مکمل های انرژی زا برای بدنسازی را دارند، توصیه می‌کنیم که هنگام خرید محصولات بدنسازی حتما به هولوگرام درج شده بر روی بسته بندی توجه کنند. چون وجود هولوگرام بر روی بسته بندی نیز نشانه اصل بودن بسته بندی انواع قرص افزایش قدرت بدنی، قرص عضله ساز و کراتین بدنسازی است و عدم وجود هولوگرام بر روی بسته‌بندی تقلبی بودن پکیجینگ را نشان می‌دهد. در واقع باید گفت هولوگرام به وسیله چاپگرهای مخصوص بر روی بسته بندی‌ محصولات بدنسازی درج‌می‌شود که این دستگاه‌ها فقط در شرکت‌های طراحی بسته بندی معتبر مانند سلام گرافیک وجود دارد. به عبارتی افراد غیرحرفه‌ای و متقلب توانایی تهیه و استفاده از ابزارهای طراحی بسته بندی و چاپ مدرن و پیشرفته را ندارند. مکمل‌هایی که در مجموعه دویتنس به فروش می‌رسد همگی در شرکت سلام گرافیک بسته بندی شده‌اند و اصالت آن‌ها تضمین شده است. وجود لوگو شرکت تولیدکننده مکمل بر روی هولوگرام ضمانت اصل بودن آن است.

بررسی کیفیت چاپ لوگو

در صورتی که بسته‌بندی یک مکمل توسط یک شرکت طراحی متبحر انجام شده باشد، لوگو خدماتی شرکت سازنده به صورت واضح و دقیق بر روی بسته بندی نیز چاپ می‌شود.‌ چون شرکت‌های طراحی حرفه‌ای همچون سلام گرافیک برای طراحی و چاپ لوگو از مدرن‌ترین دستگاه‌های چاپ استفاده می‌کنند اما افراد غیرحرفه‌ای دارای چنین امکاناتی نیستند. در نتیجه یک راه آسان برای تشخیص اصل بودن بسته بندی مکمل های بدنسازی توجه به کیفیت چاپ لوگو شرکت سازنده مکمل است. نوع لوگو، از لوگوی تصویری، لوگو ترکیبی یا لوگو تایپ بودن لوگو را می‌توان در حوزه بررسی بسته بندی محصول مورد بررسی و توجه قرار داد.

انواع مختلف بسته بندی محصولات نیروزا ورزشی

بررسی املای کلمات و فونت نوشته‌های روی بسته بندی

با کنترل املای کلمات و فونت نوشته‌های روی بسته‌بندی مکمل نیز می‌توان از اصل بودن پکیجینگ انواع مکمل های بدنسازی اطمینان پیدا کرد. معمولا نوشته‌های روی بسته‌بندی‌های تقلبی، دارای غلط املایی است زیرا طراحی و چاپ آن‌ها توسط افراد متفرقه انجام شده است. این افراد به دلیل دانش پایین و عدم مهارت، معمولا از املای صحیح کلمات و انتخاب فونت مناسب اطلاع ندارند. همچنین به دلیل دقت پایین به صحیح بودن کلمات و نوشته‌های روی بسته بندی توجه نمی‌کنند. و ویژگی‌های یک بسته بندی خوب و اصیل را ندارند.

 بررسی رنگ بسته بندی

همانطور که می‌دانیم شرکت‌های معتبر طراحی بسته بندی مثل شرکت بسته بندی این پک، دارای تجهیزات مدرن و پیشرفته طراحی و چاپ هستند. بدون شک مدرن و پیشرفته بودن دستگاه چاپ با کیفیت بالای چاپ و رنگ بسته‌بندی رابطه مستقیم دارد. به همین دلیل در صورتی که رنگ جلد پکیجینگ مکمل لاغری بدنسازی یا مکمل چربی سوز و عضله ساز غیر نرمال باشد یعنی بسته بندی آن تقلبی است.

بررسی پلمپ بودن بسته بندی

در صورتیکه درب بسته بندی مکمل‌های ورزشی و دارویی مثل مکمل زینک از قبل باز شده باشد و پلمپ نباشد نشان‌دهنده فیک بودن بسته بندی است. برخی از کلاهبرداران محصولات تقلبی را با محصولات اصلی جایگزین می‌کنند و در بسته‌ای باکیفیت نامرغوب اما مشابه بسته اصلی قرار می‌دهند و با همان قیمت به فروش می‌رسانند.

تشخیص اصالت بسته مکمل ورزشی

بررسی طرح کلی بسته بندی

برخی از مواد نیروزا و مکمل بدنسازی در بازار موجودند که شباهت فراوانی با بسته بندی اصلی دارند اما محصول تقلبی هستند، برای تشخیص اصالت کالا علاوه بر چک کردن موارد ذکرشده باید دقت بیشتری به خرج دهید و از بسته را از لحاظ طرح و کیفیت چاپ بسنجید و چک کنید که طرح‌های گرافیکی کمرنگ‌تر یا پررنگ‌تر از حالت عادی نباشند و بسته رنگ و رو رفته نباشد، همچنین می‌توانید با استفاده از برچسب اعتبارسنجی که روی جعبه بسته بندی انواع مکمل های بدنسازی درج شده از اصل بودن بسته بندی اطمینان حاصل کنید. برخی از شرکت‌ها از ترفندهای کاهش قیمت بسته بندی استفاده میکنند و همین باعث کاهش کیفیت بسته بندی مواد نیرزوا می‌شود.

بررسی لیبل و برچسب روی بسته بندی محصولات نیروزا

با بررسی لیبل محصولات نیروزا میتوان به اصل یا تقلبی بودن آن پی برد این کار با استفاده از نرم افزارهای بارکدخوان امکان‌پذیر است. سازمان غذا و دارو روی همه محصولات نیروزا از جمله مکمل‌ها و ویتامین‌ها لیبل و برچسب اصالت کالا درج می‌شود. بر روی لیبل‌ها اطلاعاتی قرار گرفته که نشاندهنده اصالت کالا است. یکی از این اطلاعات بارکد است که حاوی اطلاعات جامعی در مورد محصول است. می‌توان از دستگاه‌های بارکدخوان یا نرم افزارهای بارکدخوان برای خواندن اطلاعات و بررسی اصالت کالا استفاده کرد.

استعلام اصل بودن بسته بندی محصولات بدنسازی از طریق پیامک

می‌توانید با استفاده از برچسب اصالت کالا که بر روی بسته بندی درج شده به اصل بودن آن پی ببرید. برای این کار کافیست تا کد 16 رقمی محصول را به شماره 20008822 ارسال کنید و منتظر نتیجه بمانید. برخی از بسته بندی‌های فیک حتی این بارکد راندارند که به راحتی می‌توان به تقلبی بودن بسته بندی مکمل پی برد.

تشخیص اصل بودن مکمل از روی بارکد

پی بردن به بسته بندی اورجینال مواد نیروزا با مراجعه به اپلیکیشن ttac

می‌توانید نرم افزار ttac را نصب کنید و بارکد که روی لیبل اصالت محصول درج شده را اسکن و به بسته بندی فیک از اصلی پی ببرید.

4.7/5 - (15 امتیاز)
مقالات مرتبط بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents