راهنمای داشتن یک لایف استایل بدنسازی موفق

باتوجه به اینکه بر روی این عنوان کلیک کرده و تصمیم به خواندن این مطلب گرفته‌اید، پس به احتمال زیاد شما هم از علاقه‌مندان به رشته بدنسازی (Bodybuilding) و تناسب اندام (Fitness) هستید! آیا می‌دانید داشتن یک لایف استایل سالم، اصولی و حرفه‌ای اصلی‌ترین راز موفقیت در رشته‌هایی چون بدنسازی یا تناسب اندام است؟ فرقی نمی‌کند که تصمیم گرفته‌اید در کدام یک از رشته‌های ورزشی به صورت حرفه‌ای تمرین کنید؛ در هر صورت ثابت قدمی در لایف استایل بدنسازی لازمه موفقیت در این زمینه است.

داشتن یک بدن قوی، زیبا و خوش‌فرم هدفی است که خیلی‌ها برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند. اما چرا همه موفق نمی‌شوند؟ مهم‌ترین موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما نمی‌توانید هر جور که دوست دارید تمرین کنید، غذا بخورید و عادت‌های ناسالم خود را ادامه دهید در همین حال هم انتظار رسیدن به یک بدن سالم و خوش‌فرم را داشته باشید!

بی‌شک برای رسیدن به تناسب اندام و موفقیت در رشته بادی بیلدینگ باید یک برنامه منظم و اصولی داشته باشید؛ برنامه‌ای که از تمامی جهات (تمرین‌های ورزشی، تغذیه و رژیم غذایی، خواب منظم، عادت‌های سالم و…) شما را تحت نظر داشته باشد. این برنامه جامع و کامل و مجموعه‌ای از عادت‌های سالم و سازنده که شما را به هدف خود نزدیک‌تر می‌کند، همان لایف استایل بدنسازی جذاب است که در این مقاله می‌خواهیم بیشتر راجع‌به آن صحبت کنیم.

یک لایف استایل بدنسازی ورزشی ثابت ندارید و نمی‌دانید چگونه می‌توانید در رشته‌هایی چون تناسب اندم و بدنسازی موفق شوید؟ تیم دویتنس با طراحی لایف استایل و ارائه رژیم و برنامه ورزشی اختصاصی، قدم‌به‌قدم شمارا به سبک زندگی ورزشکاران نزدیک‌تر می‌کند.

توصیه‌هایی برای رسیدن به لایف استایل بدنسازی ثابت

برای تناسب اندام و تبدیل شدن به یک بدنساز حرفه‌ای تنها داشتن یک لایف استایل شخصی ملاک نیست؛ بلکه استمرار در انجام عادت‌های سازنده است که می‌تواند به شما کمک کند. کم نیستند افرادی که همیشه تصمیم می‌گیرند از شنبه یک لایف استایل ورزشکاری و سالم را شروع کنند. مدتی سالم‌خوری را ادامه می‌دهند، باشگاه می‌روند و تمرین می‌کنند اما در نهایت این لایف استایل بیش از چند ماه دوام نمی‌آورد! لازمه داشتن یک بدن خوش‌فرم و فعالیت حرفه‌ای در زمینه بادی بیلدینگ داشتن یک لایف استایل بدنسازی ثابت است؛ لایف استایلی که توانایی حفظ آن را داشته باشید.

فکر می‌کنید چرا افراد قادر به حفظ لایف استایل سالم خود نیستند؟ چون به دنبال لایف استایل بدنسازی 3 روزه می‌گردند! اگر فکر می‌کنید در این زمان‌های کوتاه می‌توان به نتیجه رسید پس ابتدا باید ذهنیت خود را نسبت به این موضوع به‌کلی تغییر دهید. هیچ‌ بدنسازی با یک لایف استایل 3 روزه بدنساز نشده است و شما هم نمی‌توانید. پس:

  • توصیه اول برای داشتن لایف استایل بدنسازی ثابت:

لایف استایل بدنسازی ذهنیت و مهارت درست می‌طلبد. ابتدا باید ذهنیت خود را درست کنید و بدانید که برای تبدیل شدن به یک بدنساز حرفه‌ای به یک برنامه‌ درازمدت نیاز دارید. سپس مهارت‌های خود را در این زمینه ارتقا دهید.

  • توصیه دوم برای داشتن لایف استایل بدنسازی ثابت:

ثابت قدمی و استمرار داشتن در انجام عادت‌های سالم مهم‌ترین راز حفظ لایف استایل بدنسازی است. یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود در برنامه خود ثابت قدم نباشید و پس از مدتی آن را رها کنید، این است که لایف استایل مخصوص به خود را ندارید و سعی می‌کنید سبک لایف استایل ورزشی دیگران را تقلید کنید. فراموش نکنید که توان و ظرفیت بدنی هر فردی متفاوت است.

بی‌شک اگر تازه ورزش را شروع کرده باشید، نمی‌توانید پابه‌پای یک بدنساز چند ساله تمرین کنید. پس لایف استایل دیگران نه تنها مزیتی برای شما ندارد بلکه ممکن است موجب آسیب شود. اگر می‌خواهید یک لایف استایل بدنسازی ثابت داشته باشید، بهتر است از یک مربی بخواهید لایف استایل مخصوص به خودتان را طراحی کند.

لایف استایل بدنسازی ورزشی و رسیدن به تناسب اندام

هدف بسیاری از افراد از انجام تمرینات بدنسازی، نه شرکت در مسابقات و نه انجام فعالیت‌های مدلینگی است. این دسته از افراد صرفا می‌خواهند بدنی خوش‌فرم و ورزشکاری داشته باشند. شاید فکر کنید این دسته از افراد به برنامه ثابت و لایف استایل خاصی نیاز ندارند؛ همین‌که در یک باشگاه بدنسازی ثبت نام کرده و یک برنامه غذایی لاغری دریافت کنند کفایت می‌کند! درحالی‌که حتی اگر هدف از بادی بیلدینگ فقط خوش‌فرم شدن بدن باشد باز هم شما نیاز به یک لایف استایل سالم دارید.

رسیدن به تناسب اندام هدفی نیست که تنها با تکرار چند ست حرکت ورزشی بتوانید به آن برسید. لایف استایل بدنسازی ورزشی نیز باید به صورت اختصاصی برای هر فرد طراحی شود. قطعا در این لایف استایل تغذیه، سطح تمرینات و درجه سختی آن‌ها متفاوت از برنامه فردی است که قصد دارد در مسابقات بادی بیلدینگ شرکت کند. بنابراین حتی اگر نمی‌خواهید به صورت فشرده بدنسازی کار کنید و قصد دارید تنها چند روز در هفته تمرینات بدنسازی را انجام دهید، سعی کنید طبق یک برنامه مشخص پیش روید.

چگونه یک لایف استایل بدنسازی حجمی داشته باشیم؟

یکی از مهم‌ترین اهدافی که بدنسازان در این رشته ورزشی دنبال می‌کنند، حجیم‌تر کردن عضلاتشان است. رسیدن به حجم دلخواه در بادی بیلدینگ اصلا کار ساده‌ای نیست و همت و تمرین زیادی می‌خواهد. داشتن یک لایف استایل اصولی برای حجم گرفتن بسیار ضروری است. اگر برنامه منظمی نداشته باشید و بی‌هدف تمرین کنید، فقط عضلات خود را خسته می‌کنید.

سیستم‌های تمرینی متفاوتی برای عضلانی شدن در بدنسازی وجود دارد اما هر سیستمی مناسب با بدن هر فردی نیست. بهترین شیوه تمرینی باید درست مطابق ویژگی‌های فرد پیش گرفته شود. استمرار در لایف استایل بدنسازی حجمی ممکن است کمی برایتان دشوار شود چراکه احتمال دارد فشار تمرین‌ها کمی برایتان زیاد باشد. اما اگر از کمک یک مربی بدنسازی حرفه‌ای کمک بگیرید، قطعا ثابت قدم ماندن در لایف استایل بدنسازی حجمی نیز برایتان دشوار نخواهد بود.

یک مربی حرفه‌ای به خوبی از ویژگی‌ها و ظرفیت‌های بدنی شما آگاه است و می‌داند چه سیستم تمرینی و تغذیه‌ای می‌تواند زودتر شما را به نتیجه برساند. احتمالا تبلیغاتی مشابه با عنوان لایف استایل بدنسازی 90 روزه و از این قبیل موارد را زیاد دیده باشید. توجه داشته باشید که یک سیستم تمرینی ثابت نمی‌تواند برای همه مفید باشد. پس به‌جای تمرین با نسخه‌های از پیش تعیین شده و کلی اگر خواهان بدنسازی نچرال هستید، لایف استایل بدنسازی ورزشکاری مخصوص به خود را داشته باشید.

لایف استایل بدنسازی مدلینگ و راه‌های رسیدن به آن

همان‌طور که تاکنون متوجه شدید، هدف از تمرینات بدنسازی متفاوت است. برخی به دنبال لایف استایل بدنسازی ورزشی برای رسیدن به تناسب اندام هستند و برخی دیگر می‌خواهند تمرینات حرفه‌ای را برای عضلانی‌تر شدن شروع کنند. در این میان افرادی هم هستند که هدفشان از آمدن به سراغ بادی بیلدینگ، انجام فعالیت‌های مدلینگی و از این قبیل است. داشتن تناسب اندام و بدنی خوش‌فرم اولین شرط ورود به دنیای مدلینگ است.

با پیش گرفتن لایف استایل بدنسازی مدلینگ انرژی خود را بیهوده هدر نخواهید داد و می‌دانید که دقیقا چه عاداتی را باید در خود پرورش دهید و از چه عادت‌های مخربی دوری کنید یا چگونه یک برنامه غذایی تثبیت داشته باشید. در سیستم تمرینی بدنسازی مدلینگ نیز نیازمند عضله‌سازی و حجم گرفتن هستید، اما فشار برنامه‌ها و تمرینات ورزشی شما به اندازه بادی بیلدینگ حجمی برای شرکت در مسابقات نخواهد بود.

Rate this post
مقالات مرتبط بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents