ویژگی‌ بهترین باشگاه بدنسازی

یک باشگاه بدنسازی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ یکی از مهم‌ترین تصمیماتی که هر ورزشکاری باید بگیرد، انتخاب یک باشگاه بدنسازی خوب و استاندارد است. باشگاه تناسب اندام و بدنسازی باید حداقل امکانات مورد نیاز شما را داشته باشد تا بتوان لقب بهترین باشگاه بدنسازی را به آن نسبت داد. بطور کلی مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین باشگاه بدنسازی عبارتنداز:

  1. برخورداری از تجهیزات و دستگاه‌های استاندارد
  2. حضور مربیان حرفه‌ای و باسابقه دار باشگاه
  3. برخورد مناسب پرسنل باشگاه با ورزشکاران
  4. ارائه رشته‌های مختلف ورزشی و برخوردای از تجهیزات ورزشی به میزان کافی
  5. برخورداری از تهویه مناسب، محیطی بهداشتی و رعایت نکات بهداشتی

5 مورد فوق جزو مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین باشگاه‌های بدنسازی هستند. به‌عبارتی زمانی‌که برای ثبت نام به باشگاه مراجعه می‌کنید، باید این موارد را بررسی کنید. علاوه بر این موارد، ممکن است هر شخصی فاکتورهای دیگری را نیز به هنگام انتخاب باشگاه اعمال کند. برای مثال برخی به دنبال بهترین و مجهزترین باشگاه موجود در سطح شهر می‌گردند و حتی اگر باشگاه فاصله زیادی با محل زندگی یا محل کارشان داشته باشد، برایشان اهمیت چندانی ندارد. درحالی‌که برای برخی دیگر نزدیکی باشگاه به منزل یا محیط کار یکی از مهم‌ترین اولویت‌هاست. مجموعه دویتنس که یک مجموعه ورزشی آنلاین است، در زمینه ارائه برنامه لایف استایل بدنسازی و تناسب اندازم، برنامه غذایی لاغری، تثبیت وزن و… فعالیت می‌کند. تمامی برنامه‌های ارائه شده از سوی این مجموعه منطبق بر به‌روزترین تحقیقات علمی ورزشی هستند.

امکانات یک باشگاه بدنسازی خوب

کمی پیش به ویژگی‌های یک باشگاه بادی بیلدینگ و تناسب اندام اشاره کردیم. اما این باشگاه باید چه امکانات و تجهیزاتی داشته باشد؟ یکی از معیارهای سنجش خوب بودن یا نبودن یک باشگاه بدنسازی، تجهیزات آن است. اگر یک باشگاه در بهترین نقطه شهر هم واقع شده باشد اما از امکانات لازم برخوردار نباشد، گزینه مناسبی برای انتخاب نخواهد بود. به هنگام انتخاب باشگاه بدنسازی خود به موارد زیر توجه داشته باشید.

وجود دستگاه‌های ورزشی استاندارد به اندازه کافی

کار با دستگاه‌های ورزشی یکی از اصلی‌ترین بخش‌های برنامه بدنسازی ورزشکاران را تشکیل می‌دهد. آیا می‌دانید اگر این دستگاه‌ها استاندارد نباشند، چه خطراتی سلامتی شما را تهدید می‌کند؟ دستگاه‌های ورزشی در باشگاه‌ها باید به صورت دوره‌ای بازدید شوند. اگر در هنگام مراجعه به باشگاه احساس کردید دستگا‌ها فرسوده و قدیمی هستند یا به نظر می‌رسد که مدت زمان زیادی از عمر مفید آن‌ها گذشته است، بهتر است به فکر انتخاب باشگاه دیگری باشید. فراموش نکنید که سلامتی و حفظ امنیت شما از هر چیزی مهم‌تر است پس حتی به بهای قیمت پایین شهریه این باشگاه‌ها نیز حاضر به عضویت در آن‌ها نشوید.

بهترین باشگاه بدنسازی از به‌روزترین و جدیدترین دستگاه‌های ورزشی برای رفاه و تضمین ایمنی ورزشکاران خود استفاده می‌کند. موضوع دیگر تعداد این دستگاه‌هاست. مطمئن باشید که تمامی دستگاه‌های مورد نیاز برای یک تمرین کامل بدنسازی در باشگاه وجود دارد. عدم وجود بعضی از دستگاه‌ها در باشگاه در اجرای کامل برنامه ورزشی شما اختلال ایجاد می‌کند.

برخوردای از امکانات کامل

علاوه بر دستگاه‌ها، هر باشگاهی بسته به رشته‌هایی که ارائه می‌دهد به امکانات دیگری مانند کش‌های پیلاتس، دمبل‌ و… نیز نیاز دارد. این وسایل و امکانات نیز باید استاندارد باشند. تعداد وسایل این‌چنینی در باشگاه بسیار مناسب است. امکانات مورد نیاز ورزشکاران باید به اندازه کافی برای هر نفر وجود داشته باشد. در برخی از باشگاه‌ها به دلیل کم بودن تعداد وسایل، اعضا باید منتظر بمانند کار دیگران تمام شود تا بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. این موضوع هم موجب تلف شدن وقت شما و هم ایجاد هرج‌ومرج در باشگاه می‌شود.

حضور مربی حرفه‌ای و باتجربه

از دیگر مسائل مهمی که راجع‌به یک باشگاه بدنسازی خوب باید به آن توجه داشته باشید، مربیان باشگاه هستند. برای تمامی رشته‌های ورزشی حضور مربی باتجربه در باشگاه الزامی است. بسیاری از افراد به دلیل انجام اشتباه حرکات دچار آسیب‌های شدید ورزشی شده و دیگر قادر به انجام تمرینات حرفه‌ای نیستند. بنابراین بسیار مهم است به باشگاهی مراجعه کنید که مطمئن باشید در طول تمرین مربی کنار شما حضور خواهد داشت؛ به‌ویژه اگر تازه‌کار هستید.

تهویه مناسب

احتمالا هیچ یک از شما دوست ندارید در محیطی ورزش کنید که تهویه خوب، نور کافی و تجهیزات گرمایشی و سرمایشی مناسبی ندارد. به محض ورود به یک سالن ورزشی بدنسازی، تمیزی و تهویه محیط است کحه توجهتان را جلب می‌کند. داشتن تهویه از مهم‌ترین مسائل بهداشتی یک باشگاه است. اغلب باشگاه‌های بدنسازی در ساختمان‌های زیرزمینی هستند که بعضی از آن‌ها محیط تاریکی داشته و تهویه و هواساز مناسبی هم ندارند. باشگاه‌هایی با سقف بلند، نورگیر خوب و تهویه عالی بهترین گزینه برای انتخاب هستند.

داشتن امکاناتی چون کمد، دوش و رختکن

امکاناتی چون دوش یا رختکن معمولا در باشگاه‌های کوچک وجود ندارد. اما اگر از یک باشگاه خوب انتظار بیشتری دارد، به هنگام انتخاب به این موارد نیز توجه داشته باشید. برای هر نفر یک کمد سالم باید در باشگاه وجود داشته باشد. باشگاه‌های بهتر از امکاناتی چون دوش نیز برخوردار هستند.

به منظور دریافت برنامه لایف استایل شخصی سازی شده برای شخص شما، با ما در مجموعه دویتنس تماس بگیرید.

Rate this post
مقالات مرتبط بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents