آرنولد شوارتزنگر

آرنولد شوارتزنگر یا همان آرنولد آلویس شوارتز نگر در دنیای ورزش و بدنسازی شخصیتی خارق‌العاده‌ای با استعدادی عجیب بوده است. البته جالب است بدانید که محبوبیت آرنولد به زمینه ورزش محدود نمی‌شد. بلکه این شخص در عرصه‌هایی مانند فیلم‌سازی و کارگردانی سینما، تجارت، نویسندگی و سیاست نیز دارای مهارت کافی بوده است. یکی از افتخارات بسیار مهم شخص آرنولد کسب جایزه گلدن‌گلوب در عرصه بازیگری است. البته جالب است بدانید که امروزه آرنولد را به نام ترمیناتور نیز می‌شناسند. علاوه بر آرنولد که یکی از بدنساز های حرفه ای است، دویتنس به معرفی بدنساز های حرفه ای دیگر هم پرداخته است.

از زندگی ورزشی آرنولد شوارتزنگر چه می دانید؟

امروزه بدنسازی به یکی از ورزش‌های بسیار محبوب برای جوانان تبدیل شده است. به همین دلیل لایف‌استایل اشخاصی مانند آرنولد شوارتزنگر نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شده است. برای شروع می‌توانیم شما را با قهرمانی‌های آرنولد آشنا نماییم. وی در طول دوران ورزشی خود توانسته به هفت بار قهرمانی در مسابقات مستر المپیا دست پیدا کند.

آرنولد با قهرمانی در سال‌های 1970، 1971، 1972، 1973، 1974، 1975 و 1980 توانست به یکی از پرافتخارترین بدنسازان در سطح جهانی تبدیل شود. آرنولد جزو معدود افرادی است که از سنین بسیار پایین و از دوران نوجوانی وارد عرصه‌ی بدنسازی شده است. 

وی از 14 سالگی شروع به ورزش بدنسازی کرده و در سن 23 سالگی به‌صورت حرفه‌ای این ورزش را دنبال کرده است. با وجود پشتکار فراوان این جوان در عرصه ورزش، توانست برای اولین‌بار و در سن 22 سالگی به مقام دوم در مستر المپیا و در سن 23 سالگی به مقام اول دست پیدا کند. 

اغلب ورزشکارانی که به‌صورت حرفه‌ای در بدنسازی مشغول هستند، ممکن است با شکست روبه‌رو شده و به عقب بازگردند. اما آرنولد جزو افرادی است که با شکست به رو نشده و به‌صورت پیاپی پیروزی‌هایی کسب کرده است. این را می‌توان از سابقه درخشان او در زمینه ورزش حرفه‌ای نیز متوجه شد. آرنولد از 25 مسابقه بین‌المللی خود تنها در دو مسابقه به مقام نخست و قهرمانی دست پیدا نکرده است.

نوع لایف‌استایل حرفه‌ای و رژیم غذایی از آرنولد فردی کامل و قوی ساخته بود. او با وجود قهرمانی‌های بسیار در سنین جوانی توانست رکوردهایی را نیز در گینس ثبت نماید. یکی از این رکوردها بالابردن وزنی معادل 683 پوند و یا 309 کیلوگرم بوده است.

تأثیر انواع ورزش‌ها در اندازه‌های بدنی آرنولد

همان‌طور که می‌دانید آرنولد شوارتز نگر، با استفاده از انواع ورزش‌های توانست به اندامی خارق‌العاده در زمان ورش حرفه‌ای خود دست پیدا کند. همه‌ی کسانی که به بدنسازی به‌صورت حرفه‌ای فکر می‌کنند، در ذهن خود به آرنولد و اندام فوق‌العاده او نیز فکر خواهند کرد. ازاین‌رو در دویتنس به میزان سایزبندی اندام آرنولد در زمان قهرمانی‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. اندازه دور بازوها: 57 سانتی‌متر
 2. اندازه دور سینه: 146 سانتی‌متر
 3. اندازه دور کمر: 85 سانتی‌متر
 4. اندازه دور ران: 75 سانتی‌متر
 5. اندازه دور ساق: 50 سانتی‌متر
 6. میزان کل وزن: 108 کیلوگرم
 7. اندازه قد: 188 سانتی‌متر

آشنایی با رژیم غذایی آرنولد شوارتز نگر

تمام افرادی که ذره‌ای به ورزش علاقه‌مند باشند، باید به نوع تغذیه و رژیم غذایی خود نیز اهمیت دهند. ازاین‌رو در این زمینه به بررسی نوع رژیم غذایی آرنولد شوارتز نگر در طول دوران ورزش حرفه‌ای پرداخته‌ایم. برای استفاده از این توصیه‌ها می‌توانید از سایر مقالات ما در مجله ورزشی دویتنس نیز استفاده نمایید.

همواره قهرمانانی مانند آرنولد قطعاً رموزی برای نوع تغذیه خود دارند. اما چیزی که در تعداد قهرمانی‌های او مؤثر بوده است فراتر از این حرف‌هاست. در این قسمت به چند مورد از توصیه‌های او در زمینه تغذیه اشاره خواهیم کرد:

 1. آرنولد به تمام ورزشکاران حرفه‌ای توصیه می‌کرد که اطلاعات خود را در مورد رژیم غذایی دائماً بروز نمایند. 
 2. یکی از موارد مهم در رژیم غذایی رعایت الویت در مصرف مواد غذایی است. در بدنسازی به دلیل فعالیت‌های سنگین بدن دچار پروتئین سوزی خواهد شد. در نتیجه الویت مصرف همیشه با پروتئین خواهد بود.
 3. هیچ‌گاه از رژیم‌های بدون چربی برای وزن‌گیری و یا عضله‌سازی استفاده ننمایید.
 4. از مهم ترین موضوعات در برنامه غذایی بدنسازی، استفاده از مکمل ورزشی است. مکمل های ورزشی متعددی را بدنساز ها باید استفاده کند که برخی از آنها شامل مکمل ورزشی وی، مکمل ورزشی گلوتامین، مکمل ورزشی کراتین و … است.

قهرمانی‌ها و مدال‌های آرنولد شوارتز نگر

آرنولد با وجود تلاش‌های زیاد برای دستیابی به مقام قهرمانی توانست به‌دفعات به آرزو و هدف خود دست پیدا کند. از قهرمانی‌های وی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قهرمانی در مسابقات استرهاف اتریش به‌عنوان نفر دوم در سال 1963
 • دستیابی به مقام اول در مسابقات جونیور و مستر اروپا در سال 1965
 • دستیابی به‌عنوان بهترین بدنساز اروپا در سال  1966
 • رسیدن به مقام قهرمانی در مسابقات مستر یونیور حرفه‌ای در سال 1968
 • دستیابی به مقام قهرمانی در مسابقات پاورلیفتینگ آلمان در وزن 80 کیلو در سال 1966 و 1967
 • قهرمانی در مستر المپیا به‌عنوان نفر اول در نیویورک سال 1970
 • دستیابی به مقام قهرمانی در مستر المپیا کشور فرانسه در سال 1971
 • دستیابی به قهرمانی در مستر المپیا کشور آلمان سال 1972
 • قهرمانی در مستر المپیا کشور آفریقای جنوبی در سال 1975
 • قهرمانی در مستر المپیا کشور استرالیا سال 1980

نحوه کسب مشاوره آنلاین

شما هم اگر به ورزش‌هایی مانند فیتنس و یا بدنسازی علاقه‌مند هستید و قصد دریافت بهترین رژیم‌های غذایی برای دوران ورزشی خود را دارید، می‌توانید از طریق آدرس سایت مجموعه دویتنس با مشاوران ما ارتباط برقرار کرده و رژیم‌های مناسبی برای وزن‌گیری، عضله‌سازی و یا قوی سازی بدن را دریافت نمایید. کارشناس های بدنسازی دویتنس برای مشاوره ورزشی به شما آماده هستند.

Rate this post
مقالات مرتبط بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents