لایف استایل استیو جابز، موسس شرکت اپل

لایف استایل استیو جابز چگونه بوده است؟ چه عادت‌ها و روتینی از او فردی چنین موفق ساخته؟ یک روز عادی در زندگی شخصی موسس شرکت اپل چگونه سپری می‌شده؟ موسس پیکسار چه رژیم غذایی و برنامه ورزشی را دنبال می‌کرده؟ استیو جابز شخصیت خاصی داشت، لایف استایل جابز مانند شخصیتش خاص و ویژه بود. اگر علاقه‌مندید درباره سبک زندگی استیو جابز بیشتر بدانید در این مقاله از دویتنس درباره لایف استایل استیو جابز و جنبه‌های جالب زندگی او و انتخابات عجیبش صحبت می‌کنیم. در مجله ورزشی دویتنس به بررسی لایف استایل های افراد مهم دیگر، مانند لایف استایل ایلان ماسک پرداخته ایم.

لایف استایل استیو جابز چگونه بود؟

لایف استایل بیشتر افراد موفق مثل لابف استایل ایلان ماسک طوری است که باید صبح زود از خواب بیدار شوند. مخترع محصولات اپل نیز از این قاعده مستثنی نبود. جابز هر روز ساعت 6 صبح از خواب بیدار می‌شد و صبح‌ زمان موردعلاقه او از روز بود و وقت را برای شروع کار تلف نمی‌کرد. ساعت 6:30 صبح در خانه مشغول به کار می‌شد. استیو  هر روز یقه مشابه روز قبل یقه اسکی مشکی و شلوار جین آبی می‌پوشید و اینگونه مجبور نبود هر روز صبح زمانی را صرف این کند که چه بپوشد.

صبحانه در لایف استایل موسس پیکسار

جابز حدود ساعت 7:30 صبح به همراه خانواده‌اش صبحانه می‌خورد. صبحانه موردعلاقه جابز میوه‌ تازه و خشک، سبزیجات و نوشیدنی Odwalla بود. بیشتر میوه‌ها از باغچه خانه استیو بود. جابز گیا‌ه‌خوار بود و پس از خواندن کتاب «سیستم شفابخش رژیم غذایی بدون مخاط» اثر آرنولد اهرت، رژیم گیاه‌خواری را اتخاذ کرد و گوشت، لبنیات و غلات را کنار گذاشت.

برنامه کاری استیو جابز

استیو ساعت 9 به محل کارش می‌رسید و کار خود را شروع می‌کرد. دوشنبه‌ها روز برگزاری جلسات در اپل بود. استیو می‌گوید دوشنبه‌ها کل برنامه‌های تجاری شرکت را مرور می‌کردن و فروش هفته گذشته و محصولات را تحلیل و بررسی می‌کردند. چهارشنبه‌ها، استیو با تیم بازاریابی ملاقات می‌کرد. استیو جابز دوست داشت صبح‌هایش را در جلسات رو در رو با تیم‌های مدیریتی‌اش بگذراند و بعدازظهرها را در آزمایشگاه طراحی با طراح برتر اپل، جانی آیو سپری کند.

استیو از طرفداران پرو پا قرص برگزاری جلسات در زمان پیاده‌روی بود و معتقد بود  این اینگونه جلسات می‌توانند به وحدت بینش و دیدگاه کمک کنند.

زمانیکه استیو جابز مدیرعامل شرکت اپل و پیکسار شد ایمیل خود را عمومی کرد و به طور متوسط روزانه به بیش از 100 ایمیل و 10 تماس تلفنی پاسخ می‌داد.

جایگاه ناهار و شام در سبک زندگی استیو جابز

استیو پاول جابز مابین کار و جلسات در دفترش ناهار می‌خورد. وعده ناهار و شام او فقط از میوه‌ها و سبزیجات تشکیل می‌شد. جابز شام را با فرزندان و همسرش، لورن پاول جابز، می‌خورد. شام او چیزی شبیه پاستا با گوجه فرنگی خام و ذرت، سالاد گل کلم بخارپز و هویج بود. جابز به ندرت الکل مصرف می‌کرد. وسواس او نسبت به غذا زیاد بود و از نوجوانی شروع شد. استیو خود را میوه‌خوار می‌دانست و تنها یک یا دو نوع غذا مثل سیب یا هویج را برای هفته‌ها می‌خورد.

روزه در سبک زندگی استیوجابز

استیو جابز از روزه گرفتن لذت می‌برد و گای حتی روزهای پشت سر هم روزه می‌گرفت و روزه خود را تنها با سبزیجات باز می‌کرد. او ادعا می‌کرد روزه گرفتن احساس فوق‌العاده‌ای به او می‌دهد. روزه‌داری متناوب برای بدن خوب نیست و متخصصان تغذیه، رژیم غذایی استیو جابز را توصیه نمی‌کنند.

لایف استایل استیوجابز حین درگیری با بیماری سرطان

زمانیکه جابز دچار بیماری سرطان شد نیز از رژیم وگان خود دست نکشید. در سال 2008، استیو تحت عمل جراحی قرار گرفت و پزشکان بخشی از لوزالمعده‌ او را برداشتند. پزشکان به جابز گفتند که باید پروتئین بیشتری را در رژیم غذایی‌اش بگنجاند، پس از آن همسر استیو  از ماهی و پروتئین‌های مختلف در وعده‌های غذایی او استفاده می‌کرد. او به سوشی از جمله ماهی تن، ماهی قزل آلا و دم زرد  و تخم مرغ علاقه داشت.

روتین ورزشی استیو پاول جابز

اگرچه جابز رژیم غذایی سالم و نرمالی نداشت، اما سعی می‌کرد زمانی را به ورزش کردن اختصاص دهد. جابز در باشگاه ورزشی نیویورک عضویت داشت اما هرگز از امکانات باشگاه استفاده نکرد. ورزش مورد علاقه او دویدن بود و زمان زیادی را به پیاده‌روی و دویدن اختصاص می‌داد.

موزیک و مدیتیشن بخش مهم لایف استایل موسس شرکت پیکسار

استیو به موزیک‌های مختلفی گوش می‌داد، خواننده‌های مورد علاقه باب دیلن و باخ بودند. موسیقی به تمرکز عاطفی و معنوی استیو کمک می‌کرد. استیو فلسفه ذن بودیسم را تمرین می‌کرد و همیشه یک نسخه از کتاب زندگی نامه یک یوگی را همراه خود داشت.

برای مشاوره آنلاین دویتنس می توانید هم اکنون اقدام کنید.

Rate this post
مقالات مرتبط بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents