لایف استایل ایلان ماسک

لایف استایل ایلان ماسک این اسطوره و مرد افسانه‌ای، بنیان‌گذار شرکت تسلا و SpaceX چگونه است؟ صاحب کمپانی توییتر 80 تا 100 ساعت در هفته کار می‌کند. چه لایف استایلی به او کمک کرده به این همه موفقیت برسد؟ چه عادت‌هایی را دنبال می‌کند؟ روتین روزانه موسس نورالینک شامل چه مواردی می‌شود؟ ایلان ماسک نیز مثل همه افراد 24 ساعت در شبانه روز زمان دارد، چگونه این زمان را مدیریت و اولویت‌بندی می‌کند؟ در این مقاله مجموعه دویتنس به تمامی سوالات در رابطه با سبک زندگی تونی استارک واقعی و موسس کمپانی بورینگ پاسخ می‌دهیم.

روتین صبحگاهی ایلان ماسک

زود بیدار شدن بهره‌وری را افزایش می‌دهد و عادت مشترک همه مدیر عاملان موفق است. ماسک هر روز صبح حدود ساعت 7 صبح از خواب بیدار می‌شود. صاحب تسلا ترجیح می‌دهد حدود شش تا شش ساعت و نیم در شب بخوابد و معتقد است که کمبود خواب بر عملکرد او تاثیر می‌گذارد.

 بعد از بیدار شدن، صاحب شرکت اسپیس ایکس، دوش می‌گیرد، لباس می‌پوشد و از یک فنجان قهوه صبحگاهی لذت می‌برد. ماسک می‌گوید معمولا آنقدر عجله دارد که بیشتر روزها صبحانه را حذف می‌کند. صبحانه موردعلاقه ماسک املت است. بسیاری از ما زمان و انرژی زیادی را صرف خوردن سه وعده غذایی در روز می‌کنیم، اما ماسک زیاد به این موضوع اهمیت نمی‌دهد.

او در Reddit AMA اشاره کرد که دوش گرفتن مهم‌ترین بخش روز او است. بعد از آن، تکنوکینگ تسلا، بچه‌هایش را به مدرسه می‌فرستد و به سر کار می‌رود. ماسک ادعا می‌کند که به طور منظم 80 تا 100 ساعت در هفته کار می‌کند و بیشتر بر روی کارهای طراحی و مهندسی متمرکز است.

زمانیکه از ایلان ماسک درباره سبک زندگی‌اش پرسیدند گفت که به ایمیل‌ها توجه نمی‌کند و بیشتر تماس‌های تلفنی خود را جواب نمی‌دهد. یکی از بزرگترین مهارت‌های زندگی این است که بتوانیم ارتباطات اضافی را از بین ببریم. شناسایی و اولویت‌بندی اهداف برای هر فرد شاغلی ضروری است.

یک روز کاری برای یک فرد معمولی تقریباً هشت ساعت است و نیم ساعت از این زمان راصرف خوردن ناهار می‌کند. اما ایلان ماسک از چنین برنامه محدودکننده ای استفاده نمی‌کند. صاحب توییتر، دوشنبه‌ها و جمعه‌ها را در اسپیس ایکس و بقیه هفته را در تسلا در منطقه خلیج سانفرانسیسکو سپری می‌کند. مجموعاً ایلان 42 ساعت در هفته را در تسلا و 40 ساعت در هفته در اسپیس سپری می‌کند.

سبک زندگی ظهرگاهی ایلان ماسک

لایف استایل ماسک بسیار شلوغ است و به اعتراف خودش آنقدر که باید به تغذیه خود توجه نمی‌کند. او زمان زیادی را صرف وعده‌های غذایی نمی‌کند و معمولاً در طول جلسات و در عرض پنج دقیقه ناهار می‌خورد. صاحب تسلا از خوردن کوکای رژیمی، غذاهای فرانسوی و کباب‌های مختلف لذت می‌برد.

بیشتر زمان او در ظهر صرف شرکت در جلسات و کار بر روی پروژه‌های طراحی می‌شود. ماسک برای زمانش ارزش زیادی قائل است و اگر حس کند جلسه‌ای غیرضروری است سریعاً آن را ترک می‌کند. ایلان به کارمندانش نیز توصیه می‌کند فقط در صورت لزوم در جلسات شرکت کنند.

در مورد ورزش کردن، خود ماسک اعتراف می‌کند که آن‌طور که باید ورزش نمی‌کند و اگر می‌توانست هرگز ورزش نمی‌کرد!  ایلان از اهمیت ورزش در لایف استایل مطلع است و هفته‌ای دو بار وزنه می‌زند یا روی تردمیل زمانیکه تلویزیون می‌بیند، می‌دود. ماسک همچنین به فعالیت در جیو جیتسو معروف است و تکواندو و  کاراته کار می‌کند.

لایف استایل صاحب توییتر در عصر و شب

بسیاری از ما حدود ساعت 6 یا 7 بعد از ظهر از سر کار برمیگردیم اما ما قصد نداریم مثل ایلان ماسک به مریخ برویم! روز کاری صاحب شرکت SpaceX معمولاً حوالی ساعت 10 شب به پایان می‌رساند. اخیراً ماسک تصمیم گرفته زمان بیشتری را با خانواده‌اش بگذراند. ماسک از زمان تولد فرزندش «X Æ A-12»، تصمیم گرفت ساعات کاری خود را کاهش دهد. ماسک، پدر هفت فرزند است و معمولاً شب‌ها و آخر هفته‌ها را با خانواده‌اش سپری می‌کند و آن‌ها را به سفرهای کاری می‌برد.

در طول روز ایلان ماسک مشغله زیادی دارد و زمان زیادی را صرف غذا خوردن نمی‌کند. در وعده‌های غذایی عصر و قرارهای شام کاری این کمبود را جبران می‌کند و زیاد غذا می‌خورد.

صاحب شرکت تسلا از تماشای انیمه و مطالعه در پایان روز کاری خود لذت می‌برد.  انیمه‌های موردعلاقه او Evangelion و Death Note است. با وجود مشغله زیاد، ماسک زمان زیادی را صرف خواندن کتاب می‌کند.

آثار مورد علاقه او ارباب حلقه‌ها، بیوگرافی بنجامین فرانکلین و آلبرت انیشتین، و دوازده در برابر خدایان است. طبق آموزش هاراپا، عادت به مطالعه باعث تقویت عضلات ذهنی شما می‌شود. جای تعجب نیست که ماسک یکی از مبتکران بزرگ تمام دوران است.

بعد از یک روز پرمشغله، ماسک ساعت 1 بامداد می‌خواید و پس از شیش ساعت خواب دوباره تمامی این کارها را در لایف استایل خود تکرار می‌کند.

باید تا به حال پاسخ لایف استایل چیست را گرفته باشید؛ زیرا لایف استایل ایلان ماسک یک سبک زندگی حرفه ای است. در صورتی که علاقه مند به مطالعه لایف استایل استیو جابز دارید، می توانید مقاله لینک شده را مشاهده کنید.

Rate this post
مقالات مرتبط بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents