لایف استایل مناسب برای افراد فنی و پرمشغله؛ بهترین برنامه ورزشی برای یک نصاب پکیج چیست؟

ما در دویتنس همواره سعی کرده‌ایم بهترین برنامه‌های ورزشی را درست مطابق با لایف استایل، شغل و حرفه افراد ارائه دهیم. افراد فنی و پرمشغله، افرادی که به نظر می‌رسد به دلیل مشغله‌های زیاد کاری، کمتر زمان رفتن به باشگاه‌های ورزشی را پیدا می‌کنند، یکی از آن دسته افرادی هستند که می‌توانند از برنامه‌های لایف استایل و ورزشی شخصی سازی شده دویتنس استفاده کنند. همان‌طورکه می‌دانید مشاغل فنی جزو مشاغل دشواری محسوب می‌شود که لازم است اقدام به تقویت قوای جسمانی خود کنید. برای نمونه یک نصاب پکیج برای نصب و راه اندازی سیستم پکیج باید این دستگاه‌های سنگین را به ویژه در ساختمان‌های چندین طبقه با خود حمل کند. در صورتی که این افراد توجه کافی به لایف استایل، رژیم غذایی و برنامه ورزشی خود نداشته باشند، ممکن است دچار آسیب‌های جدی ضمن کار شوند.

مدیران یک سایت فعال در حوزه تاسیسات ساختمانی به نام ماهران سرویس، جزو افرادی بودند که پس از دریافت مشاوره آنلاین از دویتنس، لایف استایلی مخصوص با حرفه و بیزینسی که دارند برایشان طراحی شد. برای آشنایی با انواع لایف استایل می‌توانید مطلبی که راجع‌به این موضوع تهیه شده است را در مجله دویتنس بخوانید اما طراحی لایف استایل در دویتنس برای افراد به صورت شخصی طراحی می‌شود. اگر جلسه کوچینگ با ماهران سرویس – نکات رشد تیم ماهران سرویس که توسط یک کوچ بیزینس ارائه شده است را مطالعه کنید و تاثیر حضور این کوچ بر پیشرفت این بیزینس را بررسی کنید، متوجه اهمیت و ضرورت وجود یک راهنما برای داشتن یک لایف استایل حرفه ای نیز خواهید شد.

رژیم غذایی مناسب افراد مشغول در حوزه‌ کارهای فنی و سنگین

در لایف استایل افرادا فنی علاوه بر برنامه ورزشی، رژیم غذایی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. یک رژیم غذایی سالم، مقوی و متناسب با فعالیت‌های روزانه شخص می‌تواند سلامت جسمی او را تضمین کند. مصرف غذاهای ناسالم و فست فودی در وعده‌های روزانه از مخرب‌ترین عادت افراد شاغل به شمار می‌رود. اگر شغل و فعالیت سنگینی دارید؛ برای مثال یک تعمیرکار یا نصاب پکیج هستید بیش از سایر افراد باید مراقب رژیم غذایی خود باشید و سعی کنید عادت‌های سالمی برای خود بسازید. اگر می‌خواهید در کنار فعالیت‌های ورزشی خود لایف استایل سالم‌تری داشته باشید، مصرف غذاهای پرچرب و ناسالم را به حداقل برسانید، از پرخوری و هرزه‌خواری بپرهیزید و در طول روز به میزان کافی آب بنوشید.

با توجه به اینکه جزو دسته افرادی هستید که در طول روز فعالیت‌های سنگینی دارید، آب زیادی از دست می‌دهید. کم آبی بدن به‌ویژه در فصول گرم سال می‌تواند زمینه ساز ابتلا به بیماری‌ها و اختلالات زیادی شوند. از همین‌رو توصیه می‌شود ضمن انجام فعالیت‌های روزانه‌تان مصرف آب را فراموش نکنید. روزانه حداقل باید 8 لیوان آب بنوشید. توجه داشته باشید که نمی‌توانید نوشیدنی‌های دیگری چون چای را جایگزین آب کنید. بدن شما برای هیدراته ماندن به آب نیاز دارد.

از دیگر عادت‌های مخرب افراد شاغل، عدم مصرف صبحانه است. به هیچ عنوان وعده صبحانه را از رژیم غذایی خود حذف نکنید چراکه به مرور زمان تاثیرات مخرب خود را نشان می‌دهد. اگر از صبح تا پیش از صرف ناهار فعالیت سنگینی دارید، به هیچ عنوان به صورت ناشتا و با معده خالی اقدام به فعالیت نکنید.

4.8/5 - (5 امتیاز)
مقالات مرتبط بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents