چگونه لایف‌استایل خودمان را داشته باشیم؟

منظور از لایف‌استایل شخصی، همان نوع و سبک زندگی شخصی افراد است. اغلب اشخاص موفق دارای سبک زندگی سبک زندگی ایده‌آلی هستند. اما این برنامه ایست که به‌صورت اختصاصی برای هر فردی متغیر خواهد بود. شما به‌عنوان فردی مستقل سبکی برای زندگی خود دارید که تعیین‌کننده نوع زندگی شما خواهد بود. حال ممکن است این ریتم و برنامه برای زندگی سبکی موفقیت‌آمیز باشد یا خیر. گاهی شما با مشاهده نوع زندگی افراد موفق دچار تردید در سیستم زندگی خود می‌شوید. این موضوع تا حدودی می‌تواند سبک زندگی شما را تغییر دهد.

زمانی که شما لایف‌استایلی متفاوت و قدرتمند را مشاهده می‌کنید، تمام تلاش خود را در راستای رسیدن به آن انجام می‌دهید. گاهی این تلاش به موفقیت می‌رسد گاهی اوقات خیر. بهتر است شما برای تغییر سبک زندگی خود از صبر کافی برخوردار باشید. زیرا لازمه‌ی بهتر زندگی‌کردن، گذشتن از سختی‌ها خواهد بود. اما موردی که در تمام طول زندگی باید به آن توجه داشته باشید، خوشحالی خود شما در زندگی است. زیرا هر چیزی که باعث ایجاد اضطراب در شما شود، ارزش اجرایی‌شدن نخواهد داشت. 

طراحی لایف‌استایل شخصی

در ابتدا باید بدانید از زندگی خود چه می‌خواهید و یا در آینده چه کسی می‌خواهید باشید؟ این‌گونه سؤالات اغلب شما را برای رسیدن به سبکی موفق در زندگی تر می‌کنند. زیرا شناخت اهداف زندگی در همان ابتدا شما در مسیر درستی قرار می‌دهد. پس بهتر است با صداقت کامل به سؤالات گفته شده پاسخ دهید. چون بر اساس پاسخ‌های داده شده قرار است لایف‌استایل شخصی خود را به کمک دویتنس طراحی نمایید. در ادامه شما را با مراحل و مقدمات اصلی طراحی لایف‌استایل شخصی آشنا خواهیم کرد.

  • قدرت ایجاد تغییر در نوع زندگی فردی

اولین موردی که در لایف‌استایل شخصی باید به آن توجه کنید، قدرت تغییرپذیری است. زیرا باید قبول کنید که زندگی گذشته را به‌مرور تغییر داده و سبکی جدید را اجرایی کنید. برای داشتن بهترین زندگی، در ابتدا باید عاشق خودتان باشید، زیرا فقط در این صورت است که می‌توانید برنامه‌ای خوب برای خود طراحی نمایید. در ابتدا باید کارهای موردعلاقه‌ی خود را پیدا کرده و برای انجام آن‌ها وقت کافی را شامل شوید. زیرا این موضوع باعث ایجاد حس بهتری در روح شما خواهد شد. 

  • دریافت اطلاعات سالم به‌عنوان تنها ورودی‌های مغز

در ابتدا بهتر است نوع اطلاعاتی که قرار است وارد ذهن شما شود را طبقه‌بندی کنید. زیرا این اطلاعات قرار است به شروع زندگی با سبکی سالم کمک کند. هرچقدر ذهن شما آماده‌تر باشد، راحت‌تر در مسیر لایف‌استایل شخصی خود قرار می‌گیرد. بهتر محیط اطراف خود را به طور کامل آنالیز کرده، سپس گزینه‌های ناسالم و یا افراد نامناسب را حذف نمایید. این کار نیمی از مسیر زندگی سالم را برای شما طی می‌نماید. 

سعی کنید عادت‌های ناسالمی که در زندگی گذشته‌ی خود داشتید را تا حدودی حذف نمایید. این کار نه‌تنها ذهن شما را آماده‌تر می‌کند، بلکه از نظر جسمی حس خوشایندی به شما خواهد بخشید. این کار را می‌توانید با یک رژیم غذایی سالم آغاز نمایید و یا خواب کافی را برای خود انتخاب کنید. تمام این موارد باعث ایجاد حس بهتری در شما خواهد شد. رژیم غذایی در لایف استایل یکی از مهم ترین بخش های لایف استایل استاندارد است.

  • ایجاد زمان مناسب برای پیاده‌روی روزانه

پیاده‌روی در کنار اینکه یک نوع ورزش سالم برای بدن محسوب می‌شود، نوعی روش برای عملکرد ذهنی نیز است. به همین دلیل بهتر است برای داشتن لایف‌استایل مناسب، برنامه‌ی پیاده‌روی روزانه را در زندگی روزمره خود اجرا نمایید. در ابتدا بهتر است برای خود هدف‌گذاری انجام دهید. به‌عنوان‌مثال شما برای خود تعیین می‌کنید که امروز 1000 قدم یانیم ساعت پیاده‌روی داشته باشید. 

شاید در نگاه اول برای شما این میزان پیاده‌روی سخت باشد. اما راه‌هایی برای آسان‌شدن موضوع وجود دارد. شما می‌توانید مغازه‌ای را برای خرید انتخاب نمایید که در فاصله نیم ساعتی شما قرار دارد. این‌گونه رفتن به پیاده‌روی نه‌تنها دشوار نخواهد بود، بلکه هدفی مناسب را به همراه خواهد داشت. 

  • داشتن ساعت خواب مشخص

از گذشته مردم با ضرب‌المثل ” سحرخیز باش تا کامروا باشی” آشنایی دارند. جالب است بدانید این موضوع در لایف‌استایل افراد موفق جایگاه بسیار مهمی دارد. زمان خواب منظم به شما کمک می‌کند که فعالیت ذهنی بهتری داشته باشید. همچنین کمک می‌کند که در طول روز باانرژی بیشتری به کارهای روزانه‌ی خود بپردازید. 

  • داشتن برنامه منظم ورزشی به همراه رژیم مخصوص

خب همان‌طور که تا اینجا مطالعه کردید احتمالاً پاسخ سال چگونه لایف‌استایل خودمان را داشته باشیم را نیز پیدا کرده باشید. اما در تمام برنامه‌های خاص، نکته‌ای به‌عنوان کلید طلایی وجود دارد که از آن به‌عنوان میان‌بر می‌توان استفاده کرد. برای داشتن لایف‌استایل مناسب نیز داشتن برنامه ورزشی، انجام انواع ورزش ها و رژیم غذایی مناسب یک گزینه طلایی محسوب می‌شود. 

اغلب افرادی که فقط به ورزش‌های دشوار می‌پردازند و رژیم غذایی سالمی ندارند در زندگی روزمره خود دچار مشکل خواهند شد. زیرا جسم شما به همان اندازه که در طول روز انرژی می‌سوزاند، به سوخت احتیاج خواهد داشت. اگر شما این سوخت مناسب را از طریق رژیم غذایی سالم به بدن خود نرسانید، پس مدتی دیگر نتیجه دلخواه را کسب نخواهید کرد. 

جالب است بدانید که 3 روز ورزش هوازی در طول هفته، باعث ایجاد حس نشاط در شما خواهد شد. به همین دلیل در کنار رژیم غذایی سالم می‌توانید به ورزش‌هایی مانند یوگا، ایروبیک، پیاده‌روی بپردازید. این کار شاید در کوتاه‌مدت نتیجه چشمگیری نداشته باشد. اما در طول زمان شما می‌توانید لایف‌استایل شخصی سالم و تأثیرگذار خود را مشاهده نمایید.

یکی از مواردی که افراد موفق به آن توجه ویژه‌ای دارند، نوع رژیم غذایی است. رژیم غذایی سالم معمولاً شامل وعده‌های نزدیک به هم است. اما این وعده‌های از میزان کمی مواد غذایی برخوردار خواهد بود. اغلب تلاش می‌کنند که رژیم گیاه‌خواری را در برنامه خود قرار دارند. زیرا این رژیم از فرسودگی ذهن و بدن به‌مرورزمان جلوگیری خواهد کرد.

Rate this post
مقالات مرتبط بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents