رژیم غذایی در لایف استایل

داشتن یک رژیم غذایی سالم و خوب در لایف استایل باعث می‌شود تا فرد به کیفیت بهبود زندگی شما کمک کند. رژیم غذایی سالم به شما کمک می‌کند تا از خستگی و کسل بودن دور شوید. حتی جالب است بدانید که برخی از رژیم های غذایی در لایف استایل به فرد احساس اضطراب و افسردگی می‌دهد. بهتر است با بررسی تمام رژیم غذایی در لایف استایل به رژیم غذایی مورد نظر خود برسید. برای داشتن یک لایف استایل مطلوب و سالم، گام اول داشتن رژیم غذایی سالم در لایف‌استایل است. کارشناس های دویتنس برای راحتی کار شما، رژیم‌های غذایی مختلفی را در این بخش درج کرده‌اند. می‌توانید بنا به سلیقه و علاقه غذایی، رژیم غذایی لایف استایل خود را انتخاب کنید.

انواع رژیم های غذایی در لایف استایل

هرکدام از انواع لایف استایل ها، نیازمند رژیم غذایی خود است. رژیم های غذایی متعدد و مختلفی برای سبک زندگی وجود دارد. هیچ محدودیتی برای انتخاب رژیم غذایی وجود ندارد و بنا به سلیقه غذایی خود، می‌توانید رژیم غذایی را انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که برخی بدنسازان و ورزشکاران ممنوعیتی برای استفاده از مواد غذایی دارند. اگر ورزشکار هستید، بهتر است برای انتخاب برنامه غذایی خود در لایف استایل، با مربی خود مشورت کنید. مربی های مجموعه ورزشی دویتنس، مشاوره غذایی و ورزشی را از طریق شماره تماس مربوطه ارائه می‌دهند. در ادامه به بررسی انواع رژیم غذایی در لایف استایل می‌پردازیم.

رژیم غذایی آلکالاین

رژیم غذایی آلکالاین بر روی کاهش مصرف مواد غذایی مانند گوشت، گندم، غلات، لبنیات، الکل و … است. این نوع مواد غذایی بر روی معده تأثیرگذار است. استفاده نکردن از این موادغذایی باعث می‌شود تا ترشح اسید معده کاهش پیدا کند. البته استفاده زیاد از میوه و سبزیجات در این رژیم غذایی منع شده است. رژیم غذایی آلکالاین به افراد کمک می‌کند تا سطح اسید بدن شما پایین بیاید. البته نسخه‌های مختلفی از رژیم آلکالاین وجود دارد. یکی از نسخه های رژیم غذایی آلکالاین بر اساس قانون 80/20 نوشته شده است. در این نوع رژیم غذایی به مصرف 80 درصد میوه و 20 درصد غلات و پروتئین می‌پردازیم. رژیم غذایی آلکالاین سعی دارد تا به تنظیم اسید بدن برسد و از عفونت ادرار و مبتلا شدن به سنگ کلیه جلوگیری کند.

کاهش وزن با استفاده از رژیم غذایی آلکالاین به علت مصرف میوه و سبزیجات و کاهش استفاده از شکر، الکل و مواد غذایی فراوری شده اتفاق می‌افتد.

رژیم غذایی اسلیم فست

در رژیم غذایی اسلیم فست وعده های غذایی شما که پر از کالری هستند با وعده های غذایی کم کالری جایگزین می‌شوند. افرادی که شاخص توده بدنی آنها 25 به بالا بوده، بهتر است برای کاهش وزن از این رژیم در لایف استایل خود استفاده کنند. رژیم غذایی اسلیم فست خود دارای وعده‌های غذایی به‌خصوص است. برای مثال این رژیم خوراکی‌های پر از کالری مانند چیپس و شکلات را حذف می‌کند و به شیک و بیسکویت روی می‌آورد. خوردن 3 میان وعده در این رژیم غذایی آزاد است. مدت زمان ادامه دادن این رژیم بستگی به خود فرد دارد و دلبخواه است. البته لازم است بدانید که ممکن است بعد از متوقف کردن این رژیم، دوباره اضافه‌وزن پیدا کنید. در رژیم اسلیم فست، 2 میان وعده کم چرب و 2 وعده غذایی سالم در نظر گرفته شده است.

رژیم غذایی دش

رژیم غذایی دش در لایف استایل برای افرادی که به دنبال کاهش فشار خون هستند، مناسب است. در رژیم غذایی دش، مصرف سدیم به طور کلی ممنوع است. نکته دیگری که در رژیم غذایی دش وجود دارد، استفاده از غلات و پروتئین های بدون چربی است. در این رژیم غذایی از محصولات طبیعی و کشاورزی استفاده می‌شود. افرادی که از رژیم غذایی دش در لایف استایل خود استفاده می‌کنند، اصولاً موفق به کاهش وزن می‌شوند. علاوه بر کاهش وزن، از ابتلا به فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی و کلیوی دور خواهید شد.

رژیم غذایی رزماری کونلی

یکی دیگر از رژیم‌های غذایی با کالری کم چرب، رژیم غذایی رزماری کونلی است که نیازمند انجام مرتب تمرین‌های ورزشی است. با استفاده از رژیم غذایی رزماری در لایف استایل خود، می‌توانید وعده های غذایی کم کالری را انتخاب کنید. رژیم غذایی رزماری کونلی، افراد را به خوردن مواد غذایی فقط با 5 درصد چربی تشویق می‌کند. البته مواد غذایی با 5 درصد چربی شامل ماهی‌های چرب و گوشت نمی‌شود.

در این مقاله دویتنس به بررسی تمام رژیم‌های غذایی در لایف استایل پرداخته‌ایم. اما نکته‌ای که باید همیشه در نظر خود داشته باشید، عمل کردن به رژیم غذایی است. طبق پژوهش‌های انجام شده، باید بدانید که تنها در صورتی بهترین نتیجه را از رژیم غذایی دریافت خواهید کرد که به آن به صورت مداوم عمل کنید. هرچند شاید سخت به نظر برسد؛ اما با تکرار و استفاده مداوم از رژیم موردپسند، عادت غذایی خود را پیاده‌سازی خواهید کرد.

Rate this post
مقالات مرتبط بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents