هادی چوپانی

هادی چوپانی یکی از افراد معروف و به نام در عرصه بدنسازی است. وی در سال 1366 در شهرستان سپیدان استان فارس متولد گردید. هادی چوپانی از همان ابتدا به ورزش بدنسازی روی آورد و در نهایت در سنین جوانی به‌عنوان یکی از ورزشکاران به نام در سطح جهانی شناخته شد. این بدنساز حرفه‌ای در سال‌های اخیر توانست مدال‌های بسیاری در مسابقات اندام سطح جهانی و بین‌المللی کسب نماید. دویتنس به معرفی کامل این بدنساز معروف پرداخته است. شاید برای اینکه به لایف استایل بهتر و اندامی ایده آل تر برسید، لازم است نگاهی به لایف استایل افراد معروفی مانند هادی چوپانی، دکستر جکسون یا رونی کلمن بی اندازید.

تاریخچه زندگی هادی چوپانی

هادی چوپانی در خانواده‌ای از طبقه‌ی معمولی جامعه متولد شده است. وی از همان سنین نوجوانی و در 13 سالگی علاقه‌ی ذاتی خود را به رشته بدنسازی نشان داد. او با شرکت در مسابقات مختلف در سطح جهانی توانست قله‌های صعود را یکی پس از دیگری طی نماید. او یکی از باسابقه‌ترین افراد تیم ملی بدنسازی کشورمان است. یکی دیگر از افتخارات این مرد بزرگ احداث ورزشگاهی حرفه‌ای در شهر شیراز است.

اگر بخواهیم برای نوجوانان خود الگوی مناسب در عرصه‌ی تلاش و پشتکار پیدا نماییم، هادی چوپانی گزینه‌ی بسیار مناسبی خواهد بود. وی از همان دوران کودکی در کنار پدر مشغول به شغل گچ‌کاری شد و با وجود ضعف مادرزادی در قسمت شنوایی دست از تلاش برنداشت. او باقدرت هرچه‌تمام‌تر به سمت اهداف مهم زندگی خود حرکت می‌کرد.

عمر ورزش حرفه‌ای هادی چوپانی به 18 سال قبل برمی‌گردد. او با تلاش و انگیزه‌ای قوی در این مدت در رشته بدنسازی به‌صورت حرفه‌ای مشغول شد. به‌عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای قطعاً با فراز و نشیب‌های فراوانی روبه‌رو شده است. اما هرگز دست از ادامه تلاش برای رسیدن به موفقیت‌های بیشتر برنداشته است. جالب است بدانید که هادی چوپانی تنها با سه سال ورزش حرفه‌ای توانست به مقام سوم کشوری دست پیدا کند که این نشان‌دهنده‌ی استعداد فراوان وی در عرصه‌ی فیتنس و بدنسازی است.

آشنایی با تاریخچه ورزشی هادی چوپانی

هادی چوپانی یکی از گزینه‌های بسیار سخت قهرمانی جهان برای حریفان خود محسوب می‌شود. او در وزن 100 کیلو با قد 167 یکی از غول‌های عرصه‌ی بدنسازی محسوب می‌شود. بسیاری از افراد علاقه‌مند به این رشته هادی چوپانی را به نام گرگ ایران‌زمین نیز می‌شناسند. بسیاری از حریفان او به چشم یک فرد شکست‌ناپذیر به وی نگاه می‌کنند. در سال‌های اخیر هادی چوپانی به‌عنوان یکی از گزینه‌های صددرصد قهرمانی مسابقات آمریکا برای کشورمان محسوب می‌شود. او در مصاحبه‌ی درباره‌ی بدن خود چنین می‌گوید که: (من متر به بدنم نمی‌زنم)

آشنایی با قهرمانی‌های هادی چوپانی

همان گونه که گفته شد هادی چوپانی در مسابقات بسیار زیادی به‌عنوان قهرمان اصلی شرکت کرده است. تمامی طرف‌داران عرصه‌ی بدنسازی وی را به نام گرگ ایران در ورزشگاه‌ها صدا می‌زنند. باتوجه‌به پیشینه‌ی بسیار قوی این جوان ورزشکار در ادامه به برخی از قهرمانی‌های وی اشاره خواهیم کرد:

 • مسابقات سن ماریو

این مسابقات یکی از عرصه‌های بسیار دشوار برای تمامی بدنسازان است. جوان غیور ایرانی در این مسابقات توانست به مقام دوم دست پیدا کند. وی دلیل قهرمان نشدن خود را ناداوری و عدم برقراری عدالت در ضمن مسابقات بازگو کرده است.

 • مسابقات مستر پرتغال

علی‌رغم مشکلات بسیاری که در مسیر مسابقات پرتغال وجود داشت، اما هادی چوپانی توانست با کسب مدال طلای این مسابقات بار دیگر برای خود و کشور ایران افتخار بیافریند.

 • مستر المپیا روسیه

همان‌طور که می‌دانید مسابقات مستر المپیای روسیه پیش مقدمه‌ای برای شرکت در مستر المپیای آمریکا محسوب می‌شود. تمام برگزیدگان روسیه اجازه ورود در مستر آمریکا را کسب خواهند کرد. یکی از افرادی که با کسب مدال قهرمانی توانست این مجوز را به دست آورد هادی چوپانی است. اما وی به دلیل مشکلات موجود در کسب ویزا فرصت حضور در مسابقات مستر آمریکا را در سال 2018 از دست داد.

 • مسابقات مستر المپیا 2019

هادی چوپانی با وجود ازدست‌دادن مسابقات مستر آمریکا در سال 2018 امید خود را از دست نداد. وی با تلاش فراوان به مسابقات المپیای 2019 رسید و همچنین توانست در این مسابقات به مقام سوم دست پیدا کرده و جایزه 100 هزاردلاری را کسب نماید.

 • مسابقات مستر المپیا 2022

باتوجه‌به پیشینه بسیار قوی هادی چوپانی در کسب مقام قهرمانی، جایگاه مدال قهرمانی المپیا در بین مدال‌های وی بسیار خالی بود. او با تلاش فراوان و انگیزه‌ی بسیار قوی توانست به کسب مدال قهرمانی در المپیای سال 2022 دست پیدا کند. وی با رقبای خود اخلاف بسیار زیادی داشت. هادی چوپانی مدال طلای خود را مردم سرزمین به‌ویژه زنان و دختران ایرانی تقدیم کرد.

سایر مدال‌های قهرمانی هادی چوپانی

 • کسب 15 مدال طلا در سطح استانی در استان تهران و فارس
 • کسب شش مدال کشوری که شامل سه مدال طلا، دو نقره و یک برنز می‌شود.
 • در سال 2012 کسب نقره جهانی
 • در سال 2013 کسب طلای آسیایی
 • در سال 2013 کسب اورال آسیایی
 • در ساله‌ای 2013، 2014 و 2015 موفق به کسب طلای جهانی شد.
 • در سال 2017 مجدد کسب مدال اورال شر و کلاسیک
 • در سال 2017  کسب مدال نقره‌ی مسابقات گرندپری
 • در سال 2017 کسب مدال نقره‌ی مسابقات سان مارینو
 • در سال 2018 کسب مدال نقره دبی اکسپو
 • در سال 2018 کسب مدال طلای مسابقات مستر المپیای پرتغال
 • در سال 2018 کسب مدال طلای مسابقات گرندپری کره‌ی جنوبی
 • در سال 2019 کسب مدال طلای مسابقات ونکوور پرو کانادا
 • در سال 2019 کسب مدال برنز مستر المپیا دسته آزاد
 • در سال 2020 کسب مقام چهارم در مسابقات مستر المپیا دسته آزاد

هادی چوپانی به‌عنوان مدعی قهرمانی تنهای فرد ایرانی حضوریافتن در مسابقات مستر المپیاد بوده است. وی با تمام مشکلات موجود در زمینه ناداوری باز هم توانست به قهرمانی مستر المپیا در سال 2022 دست پیدا کند. این موضوع در بین بدنسازان حرفه‌ای سرو صدای زیادی به پا کرد. در صورتی که نیاز به مطالعه بیشتر در زمینه معرفی انواع بدنساز ها داشته باشید، می توانید دسته بندی معرفی بدنساز وب سایت دویتنس را مطالعه کنید. در مجله ورزشی دویتنس، مقاله های زیادی در زمینه سبک زندگی، لایف استایل، انواع تیپ بدنی و انواع ماساژ ذکر شده که به راحتی در دسترس شما عزیزان، قرار گرفته است.

Rate this post
مقالات مرتبط بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents